Bilgisayar donanımları ilie içli dışlı olan ASUS, AMD’nin RX 570 grafik kartı için harika bir soğutma ile karşımıza çıkıyor.

Teknoloji firması Asus, gelmiş geçmiş en güçlü Radeon RX 570 sürümü olan RX 570 Expedition’ı tanıttı. Nvidia Geforce GTX 1070’e doğrudan meydan okuyan ekran kartı gelişmiş yetenekler sunuyor.

RX 570 Expedition’ın en çarpıcı özelliği, IP5X toza dayanıklılık sertifikasına sahip olması. Tayvanlı teknoloji devinin sürprizleri bununla sınırlı değil. Standart RX 570, 1240 MHz’lik bellek hızına sahipti. Asus bu değeri 1256 Mhz’lik değere taşımayı başarıyor. Bununla birlikte 8 GB’lık kapasiteden vazgeçilmiyor.

Asus yeni ekran kartında 8 milimetrelik nikel kaplama mimarisinden faydalanıyor. Amaç GPU ısısının 55 derecenin altında kalması yönünde. Ekran kartı 144 saat boyunca test edildi ve DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b ve çift DVI-D ögeleri açısından tam puan aldı. 8-pin PCIE bağlantısı ise standart.

Ürünün hangi fiyattan satışa sunulacağı oldukça merak ediliyor. Eğre uygun bir fiyattan satılırsa çok önemli satış başarılarına ulaşacaktır.