Akıllı telefon alanında da çeşitli ürünler üreten ve sunan ASUS firması şimdi de Zenfone Max M2 akıllı telefonu için yazılım güncellemesi paylaştı.

Güncellemeyle yapılan başlıca değişiklikler şu şekilde:

Sistem Android 10’a yükseltildi
Video ve fotoğraflar için birleştirilmiş önizleme arayüzü eklendi
Arka kamera’nın video kalitesini arttırmak için CIF ve QVGA formatı eklendi
Yukarıdaki değişiklik listesine baktığınızda şirket, bu cihaza Android 10‘un dışında bazı yenilikleri de beraberinde getiriyor. Örneğin, video ve fotoğraflar için önizleme arabiriminin artık birleştirildiği ve videolar içinde CIF ve QVGA formatlarının eklendiğini görebiliyorsunuz.

Asus Zenfone Max M2 teknik özellikleri:
Asus Zenfone Max M 2, 6.3 inç HD + IPS LCD sahip bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca cihaz gücünü Qualcomm Snapdragon 632 SoC yonga setinden alıyor ve 3GB RAM ile destekleniyor. Buna ek olarak, Max M2 arkada 13+2 megapiksel çözünürlüğe sahip çift kamera kurulumu ile gelirken, ön tarafta ise geniş bir çentiğin içine monte edilmiş 8 megapiksellik bir selfi kamerası ile geliyor. Son olarak Zenfone Max M2’nin 4.000 mAh’lik geniş bataryası sayesinde de bir günü rahatlıkla çıkarabileceksiniz. Kuşkusuz ki şarj sorunu günümüzde önemli bir sıkıntı. En azından Max M2 bu hususta kullanıcıların elinin daha az şarj aletine gitmesine yardımcı oluyor.