ASUS, oyuncular için özel olarak bir akıllı telefon geliştiriyor. ROG serisinden bu telefon hakkında pek çok detaya ulaşıldı.

Asus‘un 100. mağazanın açılığında konuşan şirket CEO’su Jerry Shen, oyun odaklı akıllı telefonun beklenti dahilinde olduğunu söylemişti. Bunun haricinde hiçbir detay vermeyen firma, elbette beklentileri artırdı. Bugün ortaya çıkan bilgiye göre ROG takılı model önümüzdeki haziran ayında resmi olarak tanıtılacak.

Computex kapsamında tüketicilerin beğenisine sunulacak olan telefonun, henüz nasıl görüneceği bilinmiyor. Snapdragon 845 işlemci ile gelmesi beklenen telefonun ek olarak 8 GB RAM ile donatılacağı da söylentiler arasında.

Şirketin oyun ürünlerine verdiği ROG markası, telefonun ön plana çıkması için de atılan bir adım olabilir. Kısaltımı açacak olursak; Republic of Gamers olan ROG, prestiji ve performansı yüksek donanımlarda kullanılıyor. Merakla beklenen yeni oyuncu telefonun nasıl bir görünüme sahip olacağını ilerleyen dönemler de hep beraber göreceğiz.

Mobil oyunculuk son zamanlarda epey ilgi gören bir hadise. Artık bilgisayar oyunları da mobil cihazlar üzerinden sorunsuz olarak oynanabilir hale geliyor.