Apple’ın giyilebilir teknoloji alanındaki önemli cihazı Apple Watch ile ilgili yeni açıklamalar yapıldı.

Bugün açıklanan sayılara göre Apple firması, 2015 yılından bu yana toplamda 10 milyon ünitelik Apple Watch satışı gerçekleştirmeyi başardı. Analistlere göre bu yıl sona erdiğinde ise bu sayı 15 milyon civarına yükselecek.

Yani Apple önümüzdeki çeyrek içerisinde yaklaşık 5 milyon adet Apple Watch daha satabilecek gibi görünüyor. Satış rakamlarındaki artışın temel sebebi de LTE destekli Apple Watch’un piyasaya sürülecek olması olarak gösteriliyor.

LTE desteği bulunan Apple Watch bir önceki modele göre daha hızlı çalışacak ve içerisindeki uygulamalar da güncellenmiş olacak. Aynı zamanda akıllı telefondan bağımsız şekilde iletişim kurulabilmesi için de önemli hamleler ortaya konulacak.

Analistlere göre 2018 yılı sona erdiğinde ise Apple, toplamda 20 milyon adet Apple Watch satmayı başarmış hale gelecek. Fakat LTE destekli Apple Watch’un Android cihazlarla birlikte çalışmayacağını da hatırlatmamız gerekiyor. Bunun sebebi de Apple’ın istediği akıcı kullanıcı deneyimini Android cihazlarla birlikte sağlayamıyor olması. Bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak?