Son zamanların en popüler oyunu olan Apex Legends’te banlanan toplam oyuncu sayısının oldukça fazla olması dikkat çekti.

4 Şubat 2019’da lansmana çıkan Apex Legends şu sıralar en çok oynanan battle royale oyunlarından birisi olarak biliniyor. 50 milyondan fazla oyuncuya hitap eden yapım aldığı güncellemeler ile de hilecilere karşı sert önlemler uyguluyor.

Konsol ve bilgisayar platformu için oynaması ücretsiz olarak yayınlanan Apex Legends, günümüzde PUBG’nin ve Fortnite’ın en yakın rakibi olarak biliniyor. Yayınlanmasından kısa bir süre sonra milyonlarca oyuncuya hitap etmeye başlayan yapım, Fortnite’ın oyuncularının bir kısmını da elinden aldı. Günümüze kadar oyuncu sayısı ve aldığı güncellemeler ile gündeme gelen yapım, hilecilere karşı uyguladığı sert politikalar ile de takdiri hak ediyor.

Bugün Altchar’ın yapmış olduğu haber ile edindiğimiz bilgilere göre Respawn Entertainment, Apex Legends’ta 770.000 hileci oyuncuyu yakalamış ve oyun içerisinde yasaklamış. Oyunun Şubat ayından bu yana 300.000 hile sahibi hesabın yeniden hesap yaratmasının da önüne geçilirken hileciler süresiz banlanmış. 50 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan Apex,770.000 hilecinin çoğunu son 20 günde yasaklamasına rağmen 4.000’den fazla hileciyi de tespit etmiş. İlerleyen süreçte bu sayının daha da artmasından endişe ediliyor.