Android işletim sisteminin yeni adı resmen açığa çıktı.

Google’ın sevilen mobil işletim sistemi Android yeni sürümüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İlk etapta Android O olarak karşımıza yeni sürümün “Oreo” ismiyle gelmesi beklenirken Evan Blass’ın son paylaşımı da bu iddiaları doğrular nitelikte.

Güneş, Android Oreo ile tutulacak!
Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre Google yeni Android sürümünün isim açıklamasını yılın en büyük olaylarından birisiyle bağdaştıracak.

21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının göreceği ilgiden de faydalanmak isteyen Google, bu durumu iyi bir avantaja çevirecek gibi gözüküyor.

Yaptığı sızıntılarla bir döneme damgasını vuran @evleaks yani Evan Blass ise yeni Android’in ismi için bir paylaşım yaptı. Attığı tweete Güneş tutulmasına gönderme yapan Blass, bir Oreo resmi paylaştı.

Her ne kadar artık önceki kadar aktif olmasa da sızıntıların efendisi olarak da bilinen Evan Blass’ın bu paylaşımının gerçeklik payı oldukça yüksek. Şu ana kadar yapılan tüm anketlerde de Android Oreo isminin galip gelmesi, yeni sürümün bu isimle geleceğini kanıtlar nitelikte. Bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak?