Android işletim sistemine gelen yeni güncellemeleri en seri şekilde hangi markalar dağıtıyor? İşte bu sorunun cevabını verecek bir listeyi sizlere sunuyoruz;

LG: 78 Gün
LG: 78 Gün
LG, amiral gemisi cihazı G5’e Nougat güncellemsini 8 Kasım’da, Nougat’ın yayınlanmasından 78 gün sonra Güney Kore’de sunmaya başladı. Aradan iki haftadan az bir süre geçince de Sprint LG G5’lere Nougat geldi ve Amerika’daki cihazlar da güncellemeyi almış oldu.

LG, aynı şekilde Marshmallow’u da yayınlanmasından sadece 2 ay sonra o dönemki amiral gemisi cihazı G4’e sunmuştu.

Motorola: 88 Gün
Motorola: 88 Gün
Saf Android’e benzer arayüzü sayesinde Motorola, cihazlarında güncelleme sunma konusunda her zaman hızlı davranan firmalardan. Verizon operatörlü Moto Z ve Moto Z Force, Amerika’da LG G5’ten iki gün önce, 18 Kasım’da Nougat güncellemesini almıştı. Bu da Nougat’ın yayınlanmasından tam 88 gün sonra demek.

HTC: 95 Gün
HTC: 95 Gün
Daha önceden güncellemeler konusunda oldukça cesur ve iddialı adımlar atan HTC, aynı tutumu maalesef Nougat’da sergiledi diyemeyiz. 25 Kasım’da HTC 10 sahiplerine güncellemeyi sunan HTC, 5 Aralık tarihinde de M9 sahiplerini yeni Android versiyonu ile tanıştırmıştı.

Sony: 99 Gün
Sony: 99 Gün
Sony, 29 Kasım tarihinde Xperia X Performance için Nougat güncellemesini sunduğunda tam 99 gün olmuştu ve Sony, 100 gün barajının altında kalmayı başarmıştı. Ertesi gün güncelleme sırası Xperia XZ’ye gelmiş, 16 Aralık tarihinde de Xperia X ve X Compact güncelemesi sunulmuştu.

Xiaomi: 126 Gün
Xiaomi: 126 Gün
Son zamanlarda giderek ön plana çıkmaya başlayan güncelleme konusunda da önemli firmaların arasına girerek sektördeki ciddi ilerleyişini göstermeyi başarmıştı. Nougat’nın yayınlanmasından 126 gün sonra, 26 Aralık’ta Mi 5 kullanıcıları güncellemeye kavuştu.

OnePlus: 131 Gün
OnePlus: 131 Gün
Xiaomi gibi Çinli firmalar arasında ön plana çıkanlardan biri olan OnePlus, kullanıcılarına 2016 yılı içerisinde Nougat güncellemesi sunacağı sözünü vermişti. Firma bu sözü, 31 Aralık tarihinde OnePlus 3T’ye güncelleme sunarak tuttu.

Samsung: 143 Gün
Samsung: 143 Gün
Note 7 ile alakalı olarak zor bi seneyi geride bırakan Samsung’un, güncelleme konusunda da pek başarılı olduğu söylenemez. Geçtiğimiz yıl tanıtılan amiral gemisi cihazları Galaxy S7 ve S7 Edge için Nougat güncellemsini birkaç gün önce, 12 Ocak’ta sunan Samsung, hala bazı cihazlarda hız problemleri ile uğraşmakta. Tabi Samsung’un bir dezavantajı da, diğer firmalara nazaran ciddi oranda geniş bir mobil cihaz yelpazesine sahip oluşu.