Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa YouTube uygulamasında siyah tema özelliğini kullanabilirsiniz. YouTube bu hususta yeni bir güncelleme alıyor.

Google’ın bünyesinde yer alan YouTube, geçtiğimiz aylarda web sitesine siyah tema seçeneğini eklemişti. İlk etapta belli başlı kullanıcılara sunulan bu özellik 2017’nin son çeyreğinde herkes için kullanabilir olmuştu.

YouTube şimdi de siyah tema seçeneğini mobil platforma taşımaya hazırlanıyor. YouTube’un Android’deki 13.01 sürümü ile siyah tema seçeneği uygulama eklenecek.

Bu tema seçeneğinin yanında gizlilik modu adı verilen bir yeni özellik daha sunulacak. Gizlilik modunda izleme geçmişiniz duraklatacak ve YouTube hareketleriniz anonim olacak.

Güncelleme ile ayrıca reklamları atlamak için hızlıca kaydır özelliği de geliyor. YouTube RED’in sunulmadığı ülkeler için geliştirilen bu özellik sayesinde, kullanıcılar 5 saniye sonra videoyu kaydırarak reklamları artık daha kolay atlayabilecek. YouTube, Android işletim sisteminde en sık güncellenen uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor.