Assassin’s Creed serisinin bugüne kadar ki satış performansı oldukça dikkat çekti. İşte ayrıntılar…

Assassin’s Creed serisinin en yeni oyunu olan Assassin’s Creed III Remastered Mart 2019’da lansmana çıkmış ve oyuncuların beklentisini karşılayamamıştı. Ancak geçtiğimiz yıl lansmana çıkan Odyssey ile oyuncuları kendine hayran bırakan seri bugün satış rakamları ile gündeme geldi. Cep yakan fiyatları ile günümüzde hem konsol hem de bilgisayar platformunda oynanmaya devam eden Assassin’s Creed serisi satış rakamları ile adeta dudakları uçuklattı.

PC Games N’in haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Assassin’s Creed serisi günümüzde kadar 140 milyondan fazla satmış. Tüm zamanların en çok satan oyun serilerinden birisi olarak gösterilen Assassin’s Creed, Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre günümüze kadar 140 milyondan fazla satmış. Tabii bu satış bilgisini oyunu satın alan oyuncuları kapsıyor. Yani korsan yollarda oyun ne kadar indirildi bu sayı içerisinde yer almıyor.

Yapılan habere göre endüstri analisti Daniel Ahmad tarafından da bu bilgiyi doğruladı.Bu vaziyet AC serisi hakkında Ubisoft’un neden bu kadar özen gösterdiğini gösteriyor.