Assassin’s Creed Rogue oyununun Switch sürümü çıkıyor. İşte detaylar…

Bu yılın başlarında Ubisoft Assassin’s Creed III’ü Switch platformunda oyunculara sunmuş ve yüzleri güldürmüştü. Bu hareketi ile Switch platformuna da yöneleceği tahmin edilen Ubisoft’un tahminleri boş çıkarmadığı görülüyor. Atchar’ın haberine göre Assassin’s Creed IV: Black Flag ve Assassin’s Creed Rogue yakında Switch oyuncularına sunulacakmış.

2013 yılında lansmana çıkan Assassin’s Creed IV: Black Flag oyuncuları denizlerin ortasına götürmüş ve birbirinden zorlu savaşları karşılarına çıkarmıştı. O döneme damga vuran yapım günümüzde hala satışlar gerçekleştirmeye devam ederken Switch sürümü ile gündeme geldi.

Assassin Creed Rogue ise 2014 yılında lansmana çıkmıştı. Konsol ve bilgisayar platformunda oynanan yapım günümüzde eskisi kadar oyuncuya sahip olmazken Switch platformuna gelmesi ile yeniden dirilmeyi hedefliyor.

Althcar’ın yapmış olduğu haberlere göre iki oyun da Remastered sürüm olarak karşımıza çıkacakmış. Oyunların Switch’e geleceği tarihte şuan için bilinmiyor. İlerleyen aylarda duyurulacakmış.

Rogue, ana karakterin ilk kez taraf değiştirip tapınakçılara katıldığı ilginç bir oyundu.