NVIDIA, yeni GeForce yazılım sürümünü kullanıma sundu. Böylece yazılım 430.39 sürümüne yükseltilmeye başlandı.

Nvidia bugün ekran kartları için yeni bir sürücü daha yayınladı. Güncelleme notlarına göre NVIDIA GeForce 430.39 WHQL sürücüleriyle Mortal Kombat 11, Anthem ve Strange Brigade gibi son dönemde çıkan başarılı oyunlarda optimum düzeyde oyun deneyimi yaşanacak. Dolayısıyla bu oyunları oynuyorsanız yeni sürücüleri mutlaka yüklemenizi öneririz.

Dahası, bu yeni NVIDIA GeForce 430.39 WHQL sürücüleriyle GeForce GTX 1650 masaüstü, GeForce GTX 1660 Ti ve GTX 1650 dizüstü ekran kartlarına destek ekleniyor. 7 yeni G-SYNC uyumlu monitöre ve Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesine de destek sağlanıyor.

Nvidia aynı zamanda bu yeni ekran kartı sürücü güncellemesiyle çeşitli bug ve sorunları da ortadan kaldırıyor. Örneğin MPC oynatıcısında HDR moddayken MadVR videolarda render yapılamıyordu, bazı oyunlarda açılış sırasında bellek hataları meydana geliyordu ya da bazı çoklu ekran PC’lerde rastgele masaüstüne dönüşler yaşanıyordu. Bu gibi sorunlar da NVIDIA GeForce 430.39 WHQL ile birlikte düzeltilmiş oldu. NVIDIA bu tarz güncellemeleri sıklıkla yayınlayarak yazılımnıı güncel tutmaya çalışıyor.