2K çözünürlüğe sahip akıllı telefonlar daha uygun fiyatlara satılabilecek. Daha doğrusu şu an piyasada bulunan Full HD modellerin yerini 2K orta – giriş segment telefonlar alacak.

Qualcomm, 2018’de orta sınıf telefonlarda kullanılmak üzere Snapdragon 670 serisi yeni bir yonga üzerinde çalışıyor ve bu işlemci, bir servete mal olmayan telefonlarda yüksek çözünürlüklü Quad HD ekranlar ve çift kamera özelliğinin yer almasını sağlayacak. Sızıntı bilgiler, geçmişte genelde doğru bilgi kaynağı olan Alman blog yazarı Roland Quandt’dan geldi.

Geliştirilmekte olan yeni Qualcomm Snapdragon 670’in bugünkü Snapdragon 660’ın yerini alacağı söyleniyor. Snapdragon 660, Oppo R11 ve R11s serisinin, birkaç Vivo telefonun ve Xiaomi Mi Note 3 gibi Asya’daki birçok popüler cihazın işlemcisi olarak kullanıldı ancak Batı’daki cihazlar için çok popüler bir çözüm değil.

Yeni Snapdragon 670 platformunun model adı SDM670’dir ve destek içeren önemli noktaların listesi aşağıdaki gibi:

* 6 GB LPDDR4X RAM

* 64 GB eMMC 5.1 flaş depolama

* WQHD ekranı

* 22,6 + 13 MP kamera

Daha önce Snapdragon 6xx serisi çipler sekiz çekirdekli tasarımlara sahipken, bu yeni seride iki büyük Kryo 360 çekirdeği ve dört tane daha güç tasarruflu çekirdeğin bulunduğu altı çekirdekli tasarım olduğu söyleniyor. Aynı zamanda, Samsung’un yeni 10nm üretim sürecinde üretilebilir. Eğer bu gerçekleşirse pil performansı çok daha verimli bir hale gelecektir.