2019 yılının ikinci çeyreğini geride bıraktıktan sonra video oyun dünyasına dair yeni grafiklerin de ortaya çıkması bekleniyordu. Nitekim yeni bir veri yayınlandı.

Oyun sektörüne olan ilgi her geçen gün artmaya devam ederken beraberinde yeni oyunlar da piyasaya çıkıyor. Son 3 yılda inanılmaz gelişmeler kaydeden oyun sektörü milyonlarca dolar ile de dönmeye devam ediyor.

PUBG, Fortnite, LoL gibi konsol, mobil ve bilgisayar platformunda oynanan oyunlar milyonlara ulaşmaya devam ederken diğer bir yandan da milyonlarca dolar gelir elde ediyorlar. Bugün GamingBolt’un haberi ile ortaya çıkan 2019 istatistiklerine göre, 2019’un ikinci çeyreğinde yani Nisan – Haziran tarihleri arasında mobil platformda adeta bir oyun patlaması olmuş. Yapılan habere göre Nisan 2019 – Haziran 2019 tarihleri arasında toplamda 1.2 milyar mobil oyun indirilmiş.

1.2 milyar oyunun indirildiği şu günlerde en popüler platform Google Play olmuş. App Annie’nin raporundan elde edilen bilgiler doğrultusunda Google Play’i App Store takip ediyormuş. Yüzde 75 oranında harcamalara da ev sahipliği yapan App Store ve Google Play mobil oyun geliştiricilerini adeta zengin etmiş.

Google Play indirmelerinin en çok yapıldığı ülkeler Hindistan, Brezilya ve ABD olmuş. Bu ülkelerde daha çok klasik yapımlar ve aksiyon kategorisindeki çeşitli oyunlar ilgi görmüş.